Wow!
Вистинска банка директно во вашиот паметен телефон

Дигиталното банкарство е едноставно

Без барања за приход или депозит, BancaNEO е банкарска сметка за сите. Една сметка, една картичка, една апликација.

Лично и деловно банкарство, на вашите прсти

придружете ни се

Ставете пари во ваши раце

Следете ги вашите пари на едно место и направете го вашето секојдневно трошење беспрекорно.

Нов вид на банка

Истражете ја моќта на поедноставно и попаметно банкарство на интернет.

Изберете картичка

Брза размена на валута

мобилно
Полесно е како и секогаш!

Како да започнете

  • Креирајте сметка со тоа што ќе ни кажете кој сте;
  • Преземете ја апликацијата од Apple App Store или Google Play Store;
  • Потврдете кој сте со снимање на кратко селфи видео и фотографирање на вашата лична карта.

Разберете го подобро трошењето на вашите пари

  • Интуитивен мобилен интерфејс Изведете и следете ги вашите финансиски операции со потчукнување на прстот, 24/7.
  • Повеќевалутен IBAN поврзани со вашите BancaNEO сметката ви овозможува меѓународно трансакции во 38 валути, без да отворате посебни сметки за секоја од нив.
  • Безбеден и звук Паметни безбедносни карактеристики за да ги зачувате вашите пари безбедни. Ние се придржуваме до највисоките безбедносни стандарди на EMI за да ги заштитиме вашите пари и лични податоци.

Прекрасна и пријателска поддршка

Не, Силиконската долина - грешките не се карактеристики. Разговарајте за технички проблем, споделете ги вашите повратни информации или прашајте не за нашето омилено место за ручек во Мајами. Тука сме без разлика на се.

Луѓето нè сакаат!

Проверете ги успешните приказни на нашите клиенти 

Одлична крајна банка за справување. Целиот персонал е многу професионален и познат. Нивното искуство со онлајн банкарството е лесно и пријателско.

BancaNEO Корисникот

Ви благодариме многу на тимот за услуги на клиентите во BancaNEO за да го олесните овој процес!

(Франција)

Многу сум импресиониран од помошта што ја дава услугата за клиенти во BancaNEO!

(Дубаи)

Секогаш кога имам прашање или ми треба дополнителна помош, можам да стапам во контакт со некого и брзо да добијам одговор. Имав особено позитивно искуство оваа недела и сакав да споделам.

- Среќен клиент

Шумски шуми додека купувате!

За секоја отворена банкарска сметка, BancaNEO засадува дрво
Претворете ја секоја трансакција во позитивна акција
Работиме со водечки партнери за пошумување низ целиот свет
BancaNEO работи со Tree-Nation кој е дом на 90 проекти за садење од 33 различни земји.

Ресурси за да ве информираме

My NEO Group го објавува стратешкиот договор со Crypto Expo Milan (CEM), настан посветен на Blockchain, Crypto, Ecosystems De.fi, NFT, Metaverse и Web 3.0, кој ќе се одржи во Милано од 23 до 26 јуни 2022 година. CEM ги подобрува искуствата на меѓународната независна крипто заедница и обединува брилијантни умови, големи брендови, менувачи на игри, креатори, инвеститори…

Велиме биометриски плаќања. 2021 година носи значителни промени во финансиските услуги во однос на дигитализацијата. Клиентите стануваат се повеќе зависни од онлајн услугите и персонализираните технологии, што им помага на бизнисите да ја прошират својата целна публика и да растат побрзо. Според експертите, пазарот на финансиски услуги треба да достигне 26.5 трилиони долари до 2022 година. Иновациите на Fintech…

Младиот француски претприемач Микаел Мос води модерна организација за да им служи на лицата со недоволно банкарство и да обезбеди исклучителни финансиски оперативни услуги за бизнисите. „Ние не тргнавме да градиме банка. Тргнавме да изградиме подобар свет. Тоа може да значи повеќе пари во вашиот џеб - и повеќе моќ да правите добро во вашите раце“…

Надградете се на флексибилни стапки и приспособен пристап, врз основа на износот и зачестеноста на вашите трансакции. Уживајте во најконкурентните цени благодарение на нашите партнерства со повеќе провајдери. Валути што ги поддржуваме Преносите со повеќе валути се олеснети Повеќевалутен IBAN поврзан со вашата сметка на Satchel ви овозможува да вршите трансакции на меѓународно ниво во 38 валути, без да отворате одделни…

НАШИ ПАРТНЕРИ И ИНТЕГРАЦИЈА

ДО 40% КЕШБЕК

Придружете се на NEO CIRCLE

Започнете го своето патување до финансиска слобода уште денес.